Dit is natuurbeheerder Jeffrey Gubbels
Heeft u al kennis gemaakt met onze natuurbeheerder Jeffrey Gubbels? Sinds kort verzorgt hij op Mepperdennen het natuur- en bosbeheer. Hij heeft een enorme passie voor de natuur en vindt het heerlijk om buiten te werken. Zelfs toen het een hele periode voornamelijk heeft geregend hebben we hem niet horen klagen.
Op de motor
Mocht u Jeffrey nog niet hebben ontmoet, dan heeft u wellicht zijn motor wel al op de parkeerplaats zien staan. Een opvallende verschijning, namelijk een Yamaha MT10. Jeffrey mag graag op zijn motor door Drenthe touren. Dat is overigens niet van toepassing op zijn woon-werkverkeer, want Jeffrey woont in Wezup, dus lekker dichtbij Mepperdennen. Naast zijn motor spendeert Jeffrey ook graag tijd met zijn vriendengroep. Ze spreken tegenwoordig niet meer wekelijks af, maar regelmatig vieren ze een feestje, of gaan ze samen eten.
Bijzondere vogels
Toen Jeffrey een jaar of acht was had hij maar één droom: Een huisdier. Dit werd een parkietje, genaamd Chicko. De liefde voor kromsnavels (papegaaien en parkieten) werd hiermee geboren en hiermee is hij zich gaan omringen. Totdat ze verhuisden naar Wezup, waar er wel een grote voortuin, maar slechts een kleine achtertuin was. Er was niet echt een geschikte ruimte voor zijn vogels, waarop Jeffrey bedacht dat hij dan van zijn hobby misschien zijn werk kon maken. Acht jaar lang werkte Jeffrey bij de organisatie ‘World of Birds’, een opvangcentrum voor uitheemse vogelsoorten. Hij hield zich bezig met dierverzorging en het kweken van onder andere zeldzame vogel exemplaren.
Iets anders
Hoewel er thuis geen ruimte meer was voor vogels, was er wel ruimte voor twee honden, katten, een stel kippen en Jeffrey’s favoriet, Willem de gekko. Ook in het werkzame leven van Jeffrey ontstond er ruimte voor iets anders en dat heeft hij gevonden in de rol van natuurbeheerder op Mepperdennen. Toen de vacature voorbij kwam trok hij de stoute schoenen aan en is in het diepe gesprongen. Naast zijn werk volgt hij de opleiding natuur- en bosbeheer. “Het is fantastisch om zoveel te leren over de natuur en om het daarnaast ook nog eens meteen in de praktijk te kunnen brengen”, aldus Jeffrey.
Bent u nog nooit op Natuurbegraafplaats Mepperdennen geweest, of wilt u graag wat extra informatie? Voelt u zich welkom om aan te sluiten tijdens een groepsrondleiding of maak een afspraak voor een persoonlijke rondleiding.
Geplaatst in Medewerkers aan het woord, Mepperdennen